Na dekorativní vykrajování jablíček jsem fakt levá, ale umím zařídit, že to zmordované ovoce působí na chvíli docela fotogenicky. :)
Jednou jsem se zeptal stromu,
proč na zimu nejde domů.
Rozesmál se od kořenů:
Lepší domov neseženu.
A pak, já mám zimu rád,
proč bych si měl stěžovat?

 (Mně prostě tahle dětská připadá hezká... :))
Pro Fili

V Divadle plechových kalíšků
aktéři žhaví mě prosili,
zda-li je vyfotím na výšku,
 že jim to vylepší profily.
Jenže to není nic pro Fili,
tak jsem je zvěčnila na šířku. :)
Žhavý aktér na náměstí v Horšovském Týně byl až moc akční - vyfotila jsem ho šestkrát, ale jen na této fotce zůstal jakž takž kulatý. Na všech ostatních zářil nad střechami měšťanských domů ovál... (Nenapadlo by mě, že se během půlminutové expozice stihne měsíc viditelně posunout.)
Věnec vytvořila mamka 13. října, já jsem ho 15. října vyfotila a od té doby visí u nás v obýváku. Nechala bych ho tam klidně do Velikonoc, ale mám strach, že by se mi okoukal.
Rybu dělala taky mamina, ale už před lety... A koukám, že rybí veteránka má pořád ještě jiskru v oku! To mi připomnělo jednu netradiční vánoční písničku: https://www.youtube.com/watch?v=oCV05NfjCNc
Advent se prostě bez růže obejít nemůže, alespoň u nás doma ne...
Berta usoudila, že bez Mikuláše se u nás advent obejít může, že by se nám spíš hodil ještě jeden čert (tedy čertice). Znovu mě překvapilo, jak je bystrá! :)
Vloni o Vánocích mě potěšila pohádka o kapru Moumovi (od Lilly Eisenschimlové), letos mě pobavila historka Jitky Smutné o drápatce Julii. Tak jestli máte chvilku, tady je:
 Nejkurióznější dárek zřejmě dostala moje dcera Tereza, když jí bylo asi šestnáct, od bratra Jakuba. Chtěl jí koupit akvarijní žabičku, kterou ale neměli, tak jedenáctiletý Jakub s tatínkem koupili africkou ropuchu – drápatku vodní. V knížce se dočetli, že rodiče se nemusejí bát a dětem ji klidně mohou koupit, protože ona nikdy neopouští vodní prostředí. Nejenže pod stromečkem byl velký řev, protože Terezka vykřikovala cosi ve smyslu: „Fuj, co to je?“, ale drápatka během následujícího dne opustila vodní prostředí asi čtyřikrát. Pojmenovali jsme ji Julie, své první Vánoce u nás přežila a žila s námi asi sedm let. Měla jsem ji ráda. Vždycky, když měla vyčištěné akvárko a dostala krmení a já si večer vytáhla žehlení, žába tak krásně zpívala, že jsem měla dojem, jako bych žehlila na břehu jihočeského rybníka.
U skořápkových lodiček by se slušelo připomenout jeden neprávem opomíjený vánoční zvyk: Kdo si pod štědrovečerním stolem bos šlápne na sekeru, toho nebudou bolet nohy a po celý příští rok bude mít zaručen lehký a svižný krok.
Podobný adventní věnec poslala nedávno naše šikula Českou poštou až do Děčína (od nás 250 km). Balením strávila zhruba tolik času jako zdobením. Ale vyplatilo se! Věnec dorazil ve zcela neporušeném stavu a jeho novou majitelku prý velice potěšil. (Džín, nebude to nějaká tvoje známá?) :)
Klusající koně a tančící stromy jsou v našich končinách běžně k vidění, zato ležící sníh je už pár let velkou vzácností.
Americký básník John Greenleaf Whittier řekl: Nějakým způsobem, nejen o Vánocích, ale po celý dlouhý rok, radost obdarovávat druhé, je radost, která se k nám vrací zpět.
Je celkem jedno, jestli nám zvedne náladu vůně arabské kávy nebo lipového čaje, jestli propadneme chuti vanilkových rohlíčků nebo libového bůčku, je jedno, jestli nás pohltí atmosféra divadelního představení nebo ligového zápasu, jestli podlehneme kouzlu moderní architektury nebo lidového stavitelství...Důležité je, abychom měli někoho, s kým se můžeme o své dojmy a zážitky podělit. 
Já jsem, moji milí rajčecí kamarádi, ráda, že se o ně můžu podělit i s Vámi. Přeji Vám hezké Vánoce a vydařený rok 2018! :)
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Vánoční

Popis

Období

Statistiky

  • 14 fotek
  • 46 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Vánoční
Komentáře Přidat